KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14775045
nr 1477 5045
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm, oramad
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 juli 2022
kl 18:04:08
29/6 17:34:11
100 kr
3/7 20:03:24